Prošly jsme branou odhodlání...

 

Druhý rok balancování, aneb vše je PŘESNĚ tak, jak být má, a ne tak, jak být nemá.

V březnu slavíme dva roky od otevření NAŠEHO studia. Za tím malým prostorem, ve kterém se snažíme vytvářet platformu pro sdílení zkušeností, vzájemnou výměnu energií, a především objevování a naslouchání sami sobě, stojí kus práce. Cesta, se kterou souzníme, a cítíme, že v této formě a podobě můžeme jógu předávat dál. Očištěnou od módních vlivů, založenou na vlastní zkušenosti a sebereflexi.

Když si tenkrát vedle mě Silvie sedla do lavice na první přednášce jógové anatomie, ani mne nenapadlo, jak to ovlivní za dalších pár měsíců můj život. Dokonalost vesmíru tkví v jeho nepředvídatelnosti. Vše vždy plyne přesně tak, jak je to pro nás v danou chvíli nejpřínosnější, někdy i za cenu toho, že tento názor plně nesdílíme. Z delšího časového odstupu dokážeme situaci reflektovat jinýma očima a vzít si z ní pro nás jen to dobré a funkční. Po několikatýdenním hledání vhodného prostoru a dalších únavných úředních peripetiích se nám otevřel NÁŠ prostor. Otevíraly jsme jógové studio s téměř nulovou klientskou základnou, na jaře, kdy velká část lidí se přesouvá z tělocvičen do přírody, za stavu velkého množství nově dostudovaných lektorů jógy, tedy velké konkurence nejen studií, ale především „hostujících“ lektorů. Krok, možná spíš skok do tmy, neznáma, opuštění vlastní bezpečné bubliny.

ALE: Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Kvalita má větší váhu než kvantita. Tak tedy náš záměr se stal před dvěma lety realitou. Za dva roky studio zvládlo kus cesty (a věříme, že má před sebou ještě mnoho dalších let), získalo si pravidelné jogínky (i jogíny), naprosté jógou nepolíbené začátečníky, i ty, které začínaly na těhotenské józe a postupně přešly na klasické lekce, či naopak postupně vyměnily dynamické lekce za ty pro nastávající maminky. Studio na pravidelné finanční bázi podporuje projekt Malé Jógy, pořádá s externími lektory workshopy, proběhl náš první jógový retreat na horách (v dubnu pokračování retreat II.). Máme v hlavě další nápady a novinky, kam bychom chtěly studio posouvat. Uvidíme, neb je zbytečné tlačit řeku, když teče sama. Břehy řeky jsou nastaveny a proud uprostřed necháváme volně plynout. Voda tam zůstane, jen možná část odteče jinam nebo vyschne, ale přiteče nová. Koloběh, přirozená fluktuace, cyklus, periodicita…

TAK TEDY: Milé studio k Tvým druhým narozeninám Ti ze srdce přejeme vše dobré i do dalšího roku! Už jsi na vlastních nohách a bez plen a zkoušíš objevovat okolní svět a jeho zákonitosti. Zůstaň dál v úctě k tradici jógy a otevřené novým výzvám. Měj i nadále spokojené a pokorné lektory, protože jen tak mohou s pravdivostí a autentičností předávat své zkušenosti dál. Ať se nadále rozrůstá jógová komunita, a každý aspirant jógy dokáže najít uvnitř sebe sama štěstí, spokojenost, pravdivost a pevnost.

Lokah Samastah Sukhino Bhavantu.