Lektoři

Silvie Střelková
certifikovaný lektor

Absolvent PYA, ČADJ certifikovaný lektor dětské a TEEN jógy, jógy pro těhotné, certifikovaný lektor jin jógy

T: +420 779970454

E: silvie@yogaprana.cz

Externí lektoři

Ilona Folberová
certifikovaný lektor

Jógu a jógovou terapii vystudovala na UK FTVS v Praze. Při lekcích zúročuje poznatky a zkušenosti ze studia, ale i z osobní praxe.

T: +420 733734932
E: ilona.folberova@outlook.com

Katka Kůrková
certifikovaný lektor

Absolvent PYA, certifikovaný lektor TEEN yogy, lektor jógy pro těhotné systémem A. Smékalové, Hormonální jógová terapie dle Dinah Rodrigues

T: +420 777794389
E: kacka.kurkova@seznam.cz

Hanka janoušková
certifikovaný lektor

Absolvent PYA.

Lektorka s velmi dlouhou a zajímavou prax, jejímž zaměřením je poweryoga, kekteré přistupuje s vyjímečným vhledem.

T: +420 779970454
E: studio@yogaprana.cz

Lekce

 Těhotenská jóga

V období gravidity jsou na tělo matky kladeny vysoké nároky, jak fyzické, tak emocionální. V této lekci se budoucí maminky příjemně protáhnou, uvolní a zrelaxují. V závislosti na stádiu těhotenství budou rozvíjet svou vnímavost vůči tělu i plodu. Před začátkem cvičení doporučujeme konzultovat svůj aktuální zdravotní stav s ošetřujícím gynekologem. Pokud začínáte s jógou v těhotensví poprvé, vybírejte pouze lekce určené pro těhotné a mějte na paměti, že v období 1. trimestru není vhodné začínat s jógou jako úplný začátečník vůbec.

 Hatha yoga

Lekce vás provede pozdravem slunci, přes který se dostanete ke správnému provádění jednotlivých jógových pozic. ať už ve stoje, vsedě, kleku či leže. V jednotlivých pozicích se na chvíli zastavíte a budete moci plně zažít jejich efekt. Závěr lekce patří hlubokému uvolnění a řízené relaxaci.

 Poweryoga FIT&SLIM

Je dynamickou lekcí zaměřenou na posílení středu těla a práci hlubokého stabilizačního systému. Posilujete hluboké břišní i zádové svalstvo. Protahujete zkrácené svaly. Dochází k postupnému odstranění blokád a energie může řádně proudit celým tělem. Dochází k zahřátí organismu a silné detoxikaci. Mysl je soustředěná a klidná.

 

Jin jóga

Klidná a hluboká jin jóga nás dostává do spojení s vlastním nitrem. Vtahuje naši pozornost do přítomného okamžiku a umožňuje nám intenzivní prožitek. V pozicích setrváváme po delší dobu (od 3 minut a výše) s pokorou ke svému tělu. Nemusíme se bát, že by pro nás pozice byly nereálné, můžeme pozici modifikovat, či vypodložit naše tělo dekou nebo blokem. Mezi pozicemi odpočíváme a vnímáme rozproudění vnitřní energie a vibraci nejrůznější směsice emocí. Cílíme na pojivové tkáně(fascie, šlachy, vazy) a svaly uvolňujeme. Tělo a mysl spolu tančí v rytmu harmonie. Lekce je vhodná i pro začátečníky, avšak jin jóga není terapeutickou lekcí či restorativní jógou.

 Dětská jóga

Dává dětem pocit svobody, učí se vnímat vlastní tělo a postupně i ovládat svou mysl. Jsou v kolektivu sobě rovných, kde mohou rozvíjet svou originalitu bez soutěžního prostředí. Dětské lekce podporují hravost a představivost. Děti zaujímají jednotlivé pozice a postupně se díky krátkým sekvencím učí jejich rozvoj či samotný pozdrav slunci (súrja namaskár). U hyperaktivních dětí dochází ke zklidnění a zvyšuje se jejich schopnost koncentrace, naopak děti stydlivé posilují své sebevědomí. Výborná alternativa ke všem sportovním aktivitám zaměřeným pouze na výkon a výsledek.

 Jóga pro zdravá záda

Klidná hodina jógy zaměřená především na probuzení středu těla a protažení zádových svalů, včetně uvolnění oblasti zápěstí (karpální tunely). Projdeme modifikovaným pozdravem slunci, důraz na pozici maričiasány (kočky) a jemné spinální cviky. Zacvičíme menší množství ásan, ale zaměříme se na správné provedení. Pravidelné cvičení pomáhá předcházet bolestem zad, především v bederní oblasti. Z lekce budete odcházet uvolnění a příjemně protažení. Závěr věnován krátké relaxaci. Tento kurz je vhodný především pro lidi vykonávající sedavé nebo psychicky náročné zaměstnání a maminky na mateřské.

 Poweryoga pro začátečníky

Je dynamickou lekcí zaměřenou na seznámení se s plným jógovým dechem, provede vás jednotlivými pozicemi pozdravu slunce a postupně s pomocí dalších ásán posilujete střed těla a učíte se práci s hlubokým stabilizačním systémem. Osvojujete si plynulé zaujímání pozic,posilujete hluboké břišní i zádové svalstvo. Protahujete zkrácené svaly. Dochází k postupnému odstranění blokád a energie může řádně proudit celým tělem.

 Poweryoga

Je dynamickou lekcí zaměřenou na seznámení se s plným jógovým dechem, provede vás jednotlivými pozicemi pozdravu slunce a postupně s pomocí dalších ásán posilujete střed těla a učite se práci s hlubokým stabilizačním systémem. Posilujete hluboké břišní i zádové svalstvo. Protahujete zkrácené svaly. Dochází k postupnému odstranění blokád a energie může řádně proudit celým tělem.

Terapeutická hormonální jóga

Při pravidelném provádění asán dochází ke zvyšování ohebnosti, obratnosti a celkové pružnosti. Současně s tím však dochází k pozitivní stimulaci naší hormonální hladiny. Proto je jóga vhodná ppro všechny, co mají problémy hormonální povahy jako např. nedostatek estrogenů, snížená činnost štítné žlázy, problémy s menstrucí a otěhotněním.

 Jemná jóga

Odlehčená varianta klasické jógy, která příjemně protáhne celé tělo a rozhýbe klouby. Důraz je kladen na pomalé a vědomé provádění pozic. Lekce vhodná i pro předcházení bolesti zad. Nenásilnou formou si uvědomíte důležitost svého dechu pro fungování celého těla a sílu přítomného okamžiku. Součastí lekce obvykle bývá i pranajáma (řížení toku energie prostřednictvím dechu). Tyto lekce jsou vhodné i pro seniory.

 Ranní jóga

Ranní lekce určená pro všechny, kteří chtějí nastartovat svůj metabolismus a začít nový den s energií. Vědomě rozpohybuje celé tělo a protáhneme páteř. Zlepšíme proudění krve a lymfy, což nám přes den zajistí menší pocit únavy a daleko lépe si poradíme se stresovými situacemi. Zároveň díky ranní praxi umožníme tělu lepší vstřebávání důležitých živin z potravy. Největším benefitem bude projasněná a pozitivní mysl a skvělý pocit z toho, že váš den začal smysluplně.