Veronika Mrázková

 

 Co pro Tebe znamená jóga? Objevování sebe sama, vlastní esence kým doopravdy jsem. Vnímání propojenosti fyzického těla, jemného obalu, intelektu a duše. Jóga mne učí pokoře, trpělivosti a sebeakceptace, proto ji miluji. Pomáhá mi pak v reálném životě mimo podložku být spokojenější a šťastnější. 

Jak a kdy Ti vstoupila do života? Stav jógy je v každém lidském stvoření jen ho přes ty naše nánosy nedokážeme zahlédnout. Jako když se dokážeme v mlze ztratit a přitom cestu máme před nosem. Jógu jako práci s tělem jsem objevila asi před 12 lety a kouzlo, co je za slovem jóga opravdu, asi před 5 lety.

Oblíbená pozice? Pes hlavou dolů, v něm ztrácím pojem o čase. Bohužel pro některé mé studenty:-) 

Preferovaný styl? Hatha yoga. 

Oblíbená barva? Modrá, je to barva nebe, vody a očí mých nejdražších. 

Milované jídlo? Tepelně upravená zelenina a rýže.


Tři knihy, ke kterým se v životě vracíš? V každém životním období jiná kniha, často se ke knihám vracím, protože pak v nich nacházím jiný význam za stejnými slovy. Asi se mi v srdci za poslední týdny usadila ta od Krishna Dase "Když srdce zpívá". A taky Astrid Lindgrenová a Pipi se svou větou: to jsem nikdy nedělala, to mi určitě půjde!

Co Ti dělá radost a na co se v nejbližší době těšíš? Les, voda, dlouhé procházky, možnost ticha kolem sebe. A pak mi vhání slzy radosti do očí situace, kdy moji kluci řeknou něco soucitného a empatického, co já čtu v knihách a snažím se to aplikovat do běžného života, a dost to skřípe, a oni to s lehkostí udělají. To mne utvrdí v myšlence, že přirozeností člověka je dobro a láskyplné chování.