Jarní jógování v přírodě

Na druhé jógové soustředění jsme si objednali krásné slunečné počasí a víkend si všichni společně užili. Vybrali jsme tentokrát chatu v Krkonoších s krásným prostorem pro cvičení a výhledem do okolní přírody. Chata byla k plné dispozici jen nám. Tedy společné snídaně, sdílené pokoje, u některých účastníků zájezdu i sdílené WC a koupelny

V pátek podvečer klidná lekce s výhledem na hory a přesun do vedlejší chalupy na výbornou večeři. Kolem 22h někteří už lačně pohlíželi na hodiny s vidinou měkké peřiny a vydatného spánku, jiní začínali hledat vhodné adepty pro uspořádání párty Bohužel nenašli, tudíž se nám podařilo všem relativně brzo zalézt do peřin, a načerpat síly do nového dne.

Probudili jsme se do nádherného slunečného dne, ptáci zpívali, příroda voněla a kočky se líně protahovaly před chalupou. Čaj na terase a první ranní pohlazení slunečních paprsků. Přesun do sálu na podložky a ranní protažení a prodýchání. Po nastartování na podložkách, následovala vydatná snídaně, svačiny do baťohu (či do kabelky) a hurá na výlet. Ano, avizovaly jsme lehkou procházku po okolí, která se nakonec přehoupla, do pochodu 10 km s převýšením zhruba 700 m Došli jsme z Černého Dolu na Černou horu a pokračovali na pozdní oběd do Jánských Lázní. Všichni účastníci (především ti se zdravotním omezením či po nemoci) mají náš velký obdiv a dík za to, že se nevzdali, neremcali, a s úsměvem na tváři absolvovali celou trasu. Odměnou byl na Černé hoře přenádherný výhled a převýšení, které jsme zvládli. Návrat na chalupu byl pro mnohé největší zážitek. Cesta autobusem po mnoha letech, čtení v jízdním řádu, zastávka na znamení Večer dlouhá jinová lekce (pro mnohé první) s meditací a přesun na večeři.

V neděli ráno poslední společná praxe a odjezd. Rády bychom poděkovaly všem zúčastněným za odvahu a vzájemné sdílení! Věříme, že jste si odpočinuli, načerpali nové síly, poznali nová místa, prima lidi, možná víc sami sebe… a v říjnu vyrážíme opět na stejné místo! Tentokrát zvládneme trasu na Sněžku (možná).

S díky S+V